چرا باید سایت داشته باشیم ؟ عوامل مهم در طراحی سایت چیست ؟

طراحی سایت

1399/03/09

با وجود رشد روز افزون اینترنت و شبکه های مجازی تاثیر زیادی بر روی روش های تبلیغات و بازاریابی برای کسب و کارها داشته ایم . درواقع دلیل اصلی کسب و کار ها برای حرکت به سمت  طراحی سایت و تبلیغات در اینترنت , افزایش حضور افراد زیاد در فضای مجازی میباشد بطوری که طبق امار 92 درصد مردم کشورمان دارای تلفن همراه و اینترنت هستند . بنابراین داشتن یک وب سایت و معرفی خود در سایت میتواند افزایش بسیار زیادی در رشد کسب کار  داشته باشد .  حال در ادامه توضیح خواهیم داد طراحی سایت چگونه به کسب کار ما کمک خواهد کرد و چه نکاتی  برای یک سایت حرفه ای وجود دارد .

 

8 دلیل برای اینکه چرا باید سایت داشته باشیم؟

  • هزینه کمتر نسبت به دیگر روشهای تبلیغات ماننده : تبلیغات تلوزیونی , بیلبورد و ...
  • با طراحی یک سایت میتوانید معرفی کاملی از محصولات , خدمات و شرکت خودتان داشته باشید
  • به وسیله سایت و درج مطالب مرتبط در آن می توان پاسخ سوال تعداد زیادی از مشتریان را داد
  • افراد قبل از خرید هر محصول و خدمات اول ان را در اینترنت و سایت ها سرچ میکنند بعدا اقدام به خرید میکنند
  • وب سایت به کسب کار شما اعتبار میبخشد
  • شما با طراحی یک سایت برای خود و یا شرکت خود موقعیت مکانی را از بین خواهید برد سایت میتواند از هر جای شهر , استان و یا کشور شما در دست رس باشد
  • به وسیله طراحی سایت کسب کار شما به صورت 24 ساعت در اختیار علاقه مندان و مشتریان شما قرار خواهد گرفت
  • وب سایت این امکان را می دهد که علاوه بر راه های موجود برای سفارش و ارائه خدمات به مشتریان از طریق اینترنت و به صورت آنلاین نیز خدمات و محصولات خود را به فروش برسانید

 

برخی از نکات بسیار مهم در طراحی سایت که باید رعایت شود ؟

 

زیبایی و کاربر پسند بودن سایت

یک سایت خوب سایتی است که برای بازدید کننده کاربردی و زیبا باشد. البته محتوای با کیفیت مهم تر از زیبایی سایت می باشد . برخی از صاحبان سایت زیبایی را در استفاده از تصاویر بسیار زیاد می دانند اما این امر کاملا اشتباه است چرا که تصاویر زیاد در سایت سرعت لود سایت را کاهش می دهد . زیبایی در طراحی سایت به معنای چیدمان دقیق و رنگبندی مناسب سایت است ,  بصورتی که برای بازدید کننده احساس خوشایندی از گشت و گذار در سایت شما ایجاد کند.

واکنش گرا بودن سایت

ریسپانسیو بودن بدین معنی است که سایت شما خودش را با تمام اندازه‌های صفحه (کامپیوتر، تبلت و گوشی همراه) تطبیق دهد. این ویژگی کمک می‌کند که هر کسی با هر دستگاهی به راحتی بتواند از سایت شما استفاده کند.

طراحی سایت با اصول سئو

سئو چیست؟ سئو در حقیقت بهینه سازی وب سایت برای موتور های جستجو است، شما با بهینه سازی وب سایت  برای موتور های جستجو مانند گوگل ,  می توانید بازدید کننده   یا مشتریان  خود را افزایش دهید . در حقیقت سایت بدون بازدید کننده به مانند فروشگاهی در دل صحرا  بدون هیچ مشتری و فروش می باشد . بنابراین سئو سایت  یکی ازعامل های بسیار مهم برای افزایش فروش و افزایش مشتری در دنیای اینترنت است

سرعت بالای وب سایت

خودتان را جای کاربرانی که از سایت شما استفاده می‌کنند بگذارید. ایشان همان کلیک‌کننده‌هایی هستند که معنی صبر کردن را به خوبی نمی‌دانند و تنها یک چیز برایشان مهم است . رسیدن به مطلب دلخواه در کسری از ثانیه ! پس طبیعتاً زمانی که کاربر مجبور باشد خیلی منتظر نمایش سایت شما بماند، هیچ بعید نیست که صفحه شما را ببندد و به سراغ یک سایت دیگر برود. این موضوع همچنین تاثیری مستقیم در رتبه سایت شما در گوگل خواهد داشت.

 

نتیجه

همانطور که گفته شد ,  داشتن یک  وب سایت خوب می‌تواند هزینه  تبلیغات شما را کاهش دهد و افزایش مشتری را به همراه داشته باشد . ساختن وب سایت راهی کم هزینه برای دیده شدن و افزایش درآمد است.  سایت راهی برای ارتباط مستمر با  مشتریان شماست . برای مشاوره و سفارش  طراحی سایت با ما در تماس باشد.