عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی

مرکز طراحی وب راویدآ

عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی

صفحه نخست/عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی

عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی به عنوان یک عنصر مهم در طراحی سایت , کاتالوگ ها و ایجاد جذابیت اصلی در تبلیغات کسب کار ها به شمار می رود. مسلماََ با دیدن وبسایت ها یا کاتالوگ های برند های معروف به تفاوت المانهای گرافیکی و عکس های استفاده شده در آن پی برده اید. یک عکس خوب میتواند به خوبی تمامی جزئیات و کلیات محصول شما را به بیننده نشان بدهد.

شرکت طراحی راویدآ در شیراز با تیمی متخصص ، خلاق و ایده پرداز آماده است تا خدمات عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی را با بهترین کیفیت ارئه نماید.

 

جهت مشاوره و سفارش با ما در تماس باشید و یا از طریق واتساپ سوالات خود را مطرح نمایید

   

عکاسی تبلیغاتی و صنعتی شاخه بسیار جذاب از عکاسی است که وظیفه دارد محصولات و یا خدمات را به صورت کامل و با کیفیت نشان دهد؛ عکاسی تبلیغاتی و صنعتی را می توان تلفیقی از دانش گرافیک و هنر عکاسی دانست که اصولا در پی سفارش یک شرکت یا کارخانه صورت می پذیرد و به نمایش محصولات و روند تولید یا تجهیزات کارخانه ای می پردازد که اهداف متفاوتی را دنبال می کند. البته عکاسی صنعتی تفاوت های بسیاری با عکاسی تبلیغاتی دارد.

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی در شیراز

تفاوت اساسی عکاسی صنعتی با تبلیغاتی در این است که در عکاسی صنعتی، عکاس صرفا به ویژگی های واقعی محصول و یا فضای صنعتی می پردازد و هدف او تنها نمایش شرایط و ساختار حقیقی محصول بوده و در تلاش است تا برتری محصول را نسبت به موارد مشابه نشان دهد. ازین منظر عکاسی صنعتی را می توان به نوعی مستند نگاری در نظر گرفت. یک عکاس صنعتی سعی دارد تا تمامی ویژگی های محصول را بی کم و کاست به تصویر بکشد و به بیانی مستند کند. به عنوان مثال کارخانه ای قطعه ای تخصصی تولید می کند که بازار فروش عام نداشته و به تعبیری در سبد خرید خانواده قرار نمی گیرد، بلکه کاربردی صنعتی دارد. و مشتری آن بازار صنعت است. در چنین شرایطی کارخانه برای ارائه محصولش نیازمند عکسی است که بدور از هرنوع حواشی به بیان دقیق جزئیات و شکل واقعی محصول بپردازد؛ پس به سراغ عکاسی صنعتی از محصولاتش می رود. اگرچه عکاسی صنعتی را مشابه مستند نگاری در نظر گرفتیم، اما ذکر این نکته ضروری است که عکاس صنعتی موظف است به پیروزی مشتری اش در بازار رقابت کمک کند؛ به این معنا که ضمن ثبت دقیق مشخصات محصول، ویژگی های مثبت آن را بولدتر و بارزتر کند.

درکنار عکاسی صنعتی، شاخه ی دیگری از عکاسی قرار دارد که آن را با عنوان عکاسی تبلیغاتی یا عکاسی تجاری می شناسیم. هدف از عکاسی تبلیغاتی تشویق و جذب خریدار و بازاریابی محصولات بوده و عکاس مجاز است تا حدی اغراق کرده و در فضاها و محصولات تغییر و تحول ایجاد کند و حتی عکاس سلایق و تفکر خود را در عکس می گنجاند و اجازه اغراق و بزرگنمایی دارد. در عکاسی تبلیغاتی، عکاس محصول را در فضایی دلنشین و گیرا قرار می دهد. به کاربری آن اشاره می کند، و در نهایت سعی بر این دارد تا مشتری را ترغیب کند که خود را در فضایی مشابه تجسم کرده و وادار به خرید محصول شود. در عکس های تبلیغاتی حتی از حضور ستارگان محبوب سینما، تلویزیون، ورزش، و … نیز استفاده می شود؛ با این تصور که هواداران آن فرد بخش بزرگی از بازار خرید را تشکیل می دهند.

عکسبرداری صنعتی عکسبرداری تبلیغاتی در شیراز عکاسی تبلیغاتی از دکوراسیون عکاسی صنعتی در شیراز عکسبرداری تبلیغاتی

یکی از اساسی ترین کاربردهای عکس های صنعتی و تبلیغاتی را می توان در طراحی کاتالوگ ها و بروشورهای شرکت ها و همچنین فروش اینترنتی محصولات دانست.

مجموعه ما همیشه سعی بر این داشته تا در خلق عکس های صنعتی و تبلیغاتی، تلفیق علم، هنر و اجرای دقیق را بکار گیرد و امروزه مدعی هستیم پس از کسب دانش و مهارت و همکاری با برندها و تولیدکنندگان معتبر کشور، در زمینه های مختلف عکاسی صنعتی و تبلیغاتی، نظیر عکاسی مواد غذایی و رستوران ها، عکاسی معماری و دکوراسیون داخلی، عکاسی لوستر، عکاسی پوشاک، عکاسی از هتل، عکاسی مبلمان، عکاسی جواهرات، عکاسی کارخانه و خط تولید، عکاسی ۳۶۰ درجه و… حرفی برای گفتن دارد.

در ادامه شما را به دیدن نمونه های مختلفی از مجموعه عکس های تبلیغاتی و صنعتی دعوت می کنیم.